• Profil školy

• Kedysi jednotriedna materská škola, ktorá bola prvýkrát otvorená 27. augusta 1948 v obecnom kultúrnom dome. Od roku 1954 bola umiestnená v časti kúrie Dessewffyovcov a od roku 1974 sídli v novej budove, ktorá po všetkých stránkach vyhovuje požiadavkám modernej predškolskej výchovy. MŠ je dvojtriedna a v posledných rokoch prešla rozsiahlou rekonštrukciou - vymenili sa okná, dvere, zakúpili sa nové postieľky, zrekonštruovali sociálne zariadenia, podlahy v triedach, spálňach, zborovni, triedy sa postupne vybavovali novým nábytkom. Materská škola sa neustále modernizuje, skrášľujú sa priestory v interiéri školy, škola je vybavená interaktívnou tabuľou, v školskej záhrade sa vymenili hojdačky, kolotoče, osadili sa kreatívne tabule, záhradný domček, pieskoviská a stále sa dokupujú nové edukačné pomôcky.

Hlavným cieľom materskej školy je všestranný rozvoj dieťaťa, systematická, cieľavedomá edukácia, kvalitná predprimárna príprava na bezproblémový vstup dieťaťa do základnej školy. Vytvárame podmienky na komplexný, harmonický rozvoj detí s ohľadom na vekové, individuálne osobitosti detí, zameriavame sa na zdravý životný štýl, zdravé stravovanie, enviromentálne cítenie.

Výchovu a vzdelávanie obohacujeme o rozmer umeleckej kultúry, estetiky, zážitkovým vzdelávaním a projektovou metódou umožňujeme deťom experimentovať, skúmať, získavať poznatky, skúsenosti o životnom prostredí. Využívame progresívne formy práce, podporujeme talentované deti.

• Sme školou otvorenou, rodinného typu, pripravujeme aktivity s orientáciou na spoluprácu s rodičmi a deťmi, spolupracujeme s mnohými organizáciami zameranými na výchovu a vzdelávanie detí a mládeže v snahe poskytnúť deťom široké možnosti získavania a uplatnenia vedomostí, reálnych skúseností potrebných pre ich orientáciu vo všetkých oblastiach života.

Premyslene budujeme svoj areál tak, aby poskytol deťom všestranné využitie a pestré možnosti na zmysluplne strávený čas v MŠ. Využívame ho na športové, pohybové, vzdelávacie aktivity, kreatívne a relaxačné činnosti. Dopravné ihrisko v areáli materskej školy umožňuje deťom získať praktické zručnosti bezpečného správania sa v doprave a k dodržiavaniu základných dopravných pravidiel.

Obsah vzdelávania v materskej škole je v Štátnom vzdelávacom programe vymedzený v nasledujúcich vzdelávacích oblastiach:

• Jazyk a komunikácia
          • Matematika a práca s informáciami
          • Človek a príroda
          • Človek a spoločnosť
          • Človek a svet práce
          • Umenie a kultúra
          • Zdravie a pohyb

Vzdelávacie oblasti sú vzájomne prestupné, snažíme sa o ich vzájomné prelínanie a integráciu.

• Čo ponúkame

• Ponúkame pedagogický prístup, ktorý sa opiera o pozitívnu výchovu, založenú na láske a dôvere k dieťaťu. Rešpektujeme právo na šťastné detstvo každého dieťaťa bez ohľadu na rasovú, náboženskú, či národnostnú príslušnosť.

• Ponúkame tanečno - pohybový a mediálny krúžok. Odborne vedieme deti vo výtvarnej, tanečnej oblasti, prednese, speve. Ponúkame množstvo aktivít, divadelných predstavení a pod., organizujeme tvorivé dielne pre deti a rodičov.

• Venujeme sa environmentálnej výchove zameranej na ekológiu, poznávanie prírody, človeka a ich ochranu. Ponúkame bádateľské aktivity a zážitkové vzdelávanie v botanickej záhrade, ZOO, prírodovedné projekty a pod.

• Ponúkame plavecký kurz s profesionálnym inštruktorom, využívame dopravné ihrisko - bicykle, kolobežky, odrážadlá, pohybovú prípravu.

• Spolupracujeme so ZŠ, obecnou knižnicou, školským klubom detí, CVČ, ZUŠ, psychologičkou. Propagujeme činnosť školy na akciách organizovaných MŠ, ako napr. Úcta k starším, Mikuláš, Vianočná besiedka, Karneval, Deň Matiek, MDD, Rozlúčka s predškolákmi a pod.

Školská jedáleň je zapojená do projektu Školské ovocie, propagujeme zdravé stravovanie, plnohodnotne vyvážený jedálny lístok.

• Oboznamujeme deti s anglickým jazykom od 4 rokov, prácou s IKT, PC. Poskytujeme odborné prezentácie na rôzne témy: policajti v MŠ, dentálna hygiena, hasiči v MŠ a pod.