• Lampiónový sprievod

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lampiónový sprievod.

Tradícia sprievodov je inšpirovaná priateľským gestom sv. Martina, ktorý sa podelil na ceste s chudobným o svoj plášť, čím v ňom zapálil svetlo nádeje a lásky. Dňa 16.11 v nádhernej žiarivej atmosfére sa pred budovou MŠ a ZŠ v Mokranciach zišli detičky, rodiča ba aj starí rodiča, aby si spoločne pripomenuli túto peknú udalosť. Po úvodných slovách sa sprievod v pokojnom tichu svetiel presúval našou obcou. Rozžiarené lampióny v rukách detičiek a veselý džavot vytvárali neopakovateľnú atmosféru. Vo veselej nálade sa z uličiek obce vrátil sprievod späť do areálu MŠ, kde už na nás čakali výborné martinské koláčiky a teplý čaj o ktoré sa postarali naše šikovné tety kuchárky. Tešíme sa, že aj tento rok sme sa zišli v takom krásnom počte a strávili spolu pekné chvíle.

• Návšteva planetária

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva planetária.

Dňa 11. 11. 2022 všetky naše deti z našej školy autobusom vycestovali za interaktívnym programom, ktorý zažili pod umelou oblohou planetária v CVČ Domino v Košiciach. Naučili sa rozpoznávať najznámejšie súhvezdia. Celým programom ich sprevádzal ujo astrológ, ktorý im priblížil antické príbehy o bájnych hrdinských činoch, ľuďoch, zvieratách a veciach, ktoré sa dostali na oblohu v podobe súhvezdí. Tiež im vysvetlil, ukázal ako sa pohybujú nebeské telesá, videli krátku rozprávočku, vypočuli si pesničku, porozprával im príbeh o hviezdach, planétach, kométach, mliečnej ceste či hmlovinách a galaxiách. Bol to super zážitok, zábavný a poučný.

• Milí rodičia,

akcia Lampiónový sprievod sa z dôvodu aktuálnej predpovede nepriaznivého počasia na zajtrajší deň PREKLADÁ. O náhradnom termíne vás budeme včas informovať. Ďakujeme za pochopenie.

• Návšteva PLANETÁRIA

• Prosíme rodičov o podpísanie informovaného súhlasu, ktorý sa nachádza v jednotlivých triedach u pani učiteliek. Ďakujeme