• Kŕmidlá pre vtáčiky

• Vianočný čas sa už skončil, ale zima ešte vôbec nekončí. Preto sme sa rohodli aj tento rok potešiť vtáčikov a vyrobiť pre nich kŕmidlá. Niektoré deti vyrobili nádherné kŕmidlá doma s rodičmi a niekoľko sme si ich vyrobili aj spoločne v materskej škole. Kŕmidlá sme si zavesili na strom a každý deň spoločne sledujeme vtáčikov pri hľadaní potravy v tomto chladnom počasí. Vtáčiky nás z veľkej vďaky odmeňujú veselým štebotaním. Aj takýmto spôsobom v našej MŠ vedieme deti láske k prírode.

• Účelová vychádzka do prírody

• Les v zime má svoj typický výzor a atmosféru. Ako keby sa v zimnom období v lese na chvíľu zastavil čas. No dnešná zima nie je už ako v minulosti, len výnimočne je u nás les zahalený pod kopou snehu, ale aj napriek tomu les spí, odpočíva a naberá sily pre jarné prebudenie. Preto sme sa dnes 26. 01. 2023 vybrali na vychádzku do prírody. Predchádzalo tomu rozprávanie sa o jej ochrane a zmenách v zimnom období. Deti zvládli poriadny kus cesty. Pozorovali stromy, kríky, videli sme obrovské hniezdo na strome, vtáctvo. Nadýchali sme sa čerstvého vzduchu a spokojní a príjemne unavení sme sa vrátili späť do MŠ.

• OZNAM

• Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom, že MŠVVaŠ SR vydalo od 1.1.2023 nové aktualizované finančné pásma týkajúce sa zmeny výšky stravného na jeden deň a to na 1,70€.

DESIATA: 0,40€

OBED: 1€